KONYA 15 °C
En Düşük 12 °C
En Yüksek 23 °C
Karakter Boyutu :
Bir kadın cinayeti de Konya'da

Bir kadın cinayeti de Konya'da

23 Mart 2011 11:28 ÇarşambaBoğularak öldürülen genç kadın, kefenlenerek çuvala koyulmuş.

3 yıllık evli 1 çocuk annesi 19 yaşındaki Havvanur Çartı, evinde boğularak öldürültükten sonra kefenlenip, çuvalın içine konmuş halde bulundu. Cinayeti Çartı'nın evde bulunmayan eşi inşaat işçisi 22 yaşındaki Yalçın Çartı'nın işlemiş olma ihtimali üzerine duran polis, Çartı'nın yakalanması için çalışma başlattı.

Meram İlçesi Arif Bilge Mahallesi Pamukçu Sokak'ta oturan Havvanur Çartı, 2 yaşındaki oğlu Ali Ekrem Çartı'yı 3 gün önce 46 yaşındaki annesi Sultan Özçelik'in yanına bıraktı. Ardından evine geri döndü. Anne Özçelik'in cep telefonuna dün kızının telefon numarasından 'Anne ben İstanbul'a gidiyorum. Beni merak etmeyin. Bir kaç güne kadar dönerim' yazılı mesaj geldi.

Sultan Özçelik de telefonla kızı Havvanur Çartı’yı arayarak görüşmek istedi. Aramalarına yanıt alamayan Sultan Özçelik, meraklanıp kızının evine gitti. Kapıyı da açan olmayınca yedek anahtarla eve giren Sultan Özçelik, çuval içinde kefenlenmiş halde kızının cesediyle karşılaştı. Şoke olan Sultan Özçelik, ardından durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis, genç kadının boğularak öldürüldükten sonra kefenlenip çuvalın içinde konulduğunu saptadı. Cinayeti Çartı'nın evde bulunmayan eşi inşaat işçisi 22 yaşındaki Yalçın Çartı'nın işlemiş olma ihtimali üzerine duran Polis, Çartı'nın yakalanması için çalışma başlattı. Çartı'nın cesedi de otopsi yapılmak üzere Konya Numune Hastanesi Morgu'na kaldırıldı.

Çartı ailesinin Arif Bilge Mahallesi'ndeki evlerine yaklaşık 15 gün önce taşındığını belirten komşuları, Çartı ailesinin sürekli kavga ettiklerini ileri sürdü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bu elma her derde deva!
Bu haber toplam (1330) defa okunmuştur.

ETİKETLER

konya - kadın - cinayet

KONYA - HABERLERİ